California Cevizi Etkinliği

DSCF4455

Sevgili Promedia Hatice Hanım’dan almış olduğum nazik davet üzerine katıldığım        California Walnuts Commission tarafından 11 Mart 2015 Çarşamba Günü Mövenpic Hotel’de düzenlenen etkinlikte, cevizin sağlık ve beslenme avantajlarının anlatımı ve  Executive Chef Murat Yıldız  ve  blogger arkadaşlarla birlikte mutfakta enfes lezzetler hazırladık.

unnamedÇerkez Tavuğu….

DSCF4485

Cevizli Bezirgani..

DSCF4488

Tabi sadece hazırlamakla  kalmayıp ,ardından bu şahane lezzetler ve bizler için özel olarak hazırlanmış menüyü, hoş sohbet eşliğinde hep birlikte afiyetle yedik…

20150311_104305

DSCF4446 DSCF4447

20150311_120047

20150311_122244

20150311_124931

Mövenpic Hotel, Değerli Chefimiz ve California Walnuts firma yetkilileri tarafından çok güzel ağırlandık ve bize özel olduğumuzu hissettirdiler , gerek ilgili yaklaşımları gerekse etkinlik sırasında sorularımıza verdiği samimi cevaplarıyla önemli bilgiler edindiğim ve büyük keyif aldığım bu etkinlik sırasında cevizin bildiğim faydaları dışında üretimi, işlenişi hakkında da çeşitli görseller ve videolu anlatımlarla bilgi dağarcığımızı genişletmekle kalmayıp sağlığımız açısından büyük önem arz eden cevizin , çeşitli pişirme yöntemlerinde lezzetine lezzet katan sunumlarda bizim hayatımızda tükettiğimiz şeklinin yanı sıra yemeklerimizle de bütünleşince farklı lezzetlere imza atabileceğimizi algıladık .

unnamed

Cevizin üretimi, dünyada ve Türkiye’deki kullanım alanları ile ilgili olarak bilgiler verilen etkinlikte , cevizin Türk tüketicileri tarafından sağlıklı, besleyici ve keyifli bir atıştırmalık olarak değerlendirildiği anlatıldı.

DSCF4454

Alzheimer ve Kalp Hastalıkları Riskine Karşı: Ceviz

Cevizin üretimi, dünyada ve Türkiye’deki kullanım alanları ile ilgili olarak bilgiler verilen etkinlikte , cevizin Türk tüketicileri tarafından sağlıklı, besleyici ve keyifli bir atıştırmalık olarak değerlendirildiği anlatıldı.

DSCF4449

Amerikan Kalp Vakfı tarafından  ‘kalp sağlığı üzerine olumlu etkileri’ konusunda sertifikalandırılan ve Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi FDA tarafından kalp krizi riskini azaltabileceği konusunda onay alan ceviz, fonksiyonel bir gıda olarak biliniyor.

DSCF4452

Cevizin Kalp Hastalıkları ve Alzheimer’a Etkisi

Yapılan araştırmalar sonucunda, bir kişinin beslenmesine ceviz dâhil edildiğinde, hâlihazırda kalp hastalığı olanlara fayda sağlanmasının yanı sıra, kalp hastalığı geliştirme riskinin de kayda değer oranda azaldığı gözlemlendi.

Advances in Nutrition dergisinin 14 Kasım 2014 tarihli sayısında çıkan bir makalede, Pennsylvania State Üniversitesi, Beslenme Bilimleri Bölümünden Ordinaryüs Profesör Penny Kris-Etherton, ve Jennifer A. Fleming, ceviz ve ceviz yağında bolca bulunan a-Linolenik Asit (ALA) alan kişilerin kalp ve damar hastalıklarına (CVD) yakalanma riskinin azaldığı sonucuna ulaştılar.

20150311_103605

Journal of Alzheimer’s Disease’de yayınlanan hayvanlar üzerinde yapılan yeni bir araştırmaya göre, ise, ceviz tüketiminin Alzheimer hastalığına yakalanma riskini azaltmada, başlangıcını geciktirmede, ilerlemesini yavaşlatmada veya Alzheimer hastalığını önlemede olumlu bir etkisi olabilir.

New York Eyaleti Gelişimsel Engeller Hakkında Temel Araştırmalar Enstitüsü (IBR), Gelişimsel Nöroloji Laboratuvarı başkanı Prof. Dr. Abha Chauhan önderliğinde yürütülen araştırmada, ceviz açısından zengin bir diyet uygulanan farelerde öğrenme becerilerinde, hafızada, kaygı azaltımında ve motor gelişiminde kayda değer iyileşme görülmüştür.

DSCF4445

Güzel hediyeleriniz için çok teşekkür ederim..

DSCF4462

Tüm organizasyon için Californiya Walnuts Commission  Firma yetkillerine ve PROMEDİA  Yetkililerine davetleri ve yakın ilgilerinden dolayı çok teşekkür ederim.

Ayrıntılı bilgilere : http://www.walnuts.org internet adresinden ulaşabilirsiniz…

Ayrıntılıbilgilere : Promedia.com.tr internet adresinden ulaşabilirsiniz..

Başka etkinliklerde görüşmek üzere.. Sevgiler..

DSCF4459

 

One thought on “California Cevizi Etkinliği”

  1. Ne güzel keyifli bir etkinlik geçirmişsiniz tatlım .
    Bu harika ekiple bende keyifli bir workshop geçirmiştim ve çok güzel bilgiler edinmiştim…
    Sevgiler tatlım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir