Lösev Etkinliği

İzmirli Blog Yazarları Lösev Etkinliği

Lösev Etkinliği
Amigurumi
Örgü Oyuncaklar
Bere

Bundan yaklaşık 20 gün önce İzmirli blog yazarlarından Leyla Güner ablamızdan bir etkinlik daveti aldım.. Etkinliğin konusu Lösev ile ilgiliydi. İzmir’deki hastahanelerde tedavi gören Lösemi hastası çocuklarımız için el yapımı oyuncaklar, bereler, yastıklar hazırlanıp yılbaşı hediyesi olarak 25 Aralık’ta dağıtılacaktı.

Hiç düşünmeden, becere bilirmiyim demeden hemen kabul ettim. Nedenini bilmiyorum ama Lösemi tedavisi gören çocuklarımız beni çok etkiliyor. Ailemde böyle bir şey yaşanmamasına (Allah’ta yaşatmasın ) rağmen her duyduğumda, okuduğumda, gördüğümde içim sızlıyor, gözlerim doluyor. Tüm bağışlarımızı mümkün olduğunca elimiz ve bütçemiz el verdiğince Löseve yapıyoruz.. O yüzden mutlaka bu etkinliğin içinde olmalıyım dedim. Ve o gün internetten dünyalar kadar resim indirdim.. Bereler, oyuncaklar..Hemen yüncüye koşup bulabildiğim renklerde bebekler için uygun ipliklerden üretilmiş yünlerden aldım.. Ve göz kararı örmeye başladım.

O kadar zevkli bir işti ki. Yaptıklarımdan bir kaç tanesinin resimlerini facebook sayfamdan arkadaşlarımla paylaşıp fikirlerini aldım.

Yaptıklarım beğenilince o kadar heveslendim ki ördükçe daha fazlasını yapmak istedim. Ama günler o kadar kısa ki.. Ev işleri, yemek tariflerini yazmak, blogum ve face sayfamla ilgilenmek, bu arada taşınma ( bunu bir dahaki yazımda anlatırım) telaşımda var.. Ev aramak (şükür bulduk), Akrabalarımızdan ikisinin ameliyatları, benim boyun ağrılarım, eşimin gribi.. Bilseniz o kadar sıkıntılı günler geçirdim ki bu 20 gün içinde bunları nasıl yetiştirdim, nasıl bitirdim ben bile anlamadım.. Allah yardım etti mutlaka bana..

Ben bu yazıyı yayınladığımda bu bereler ve amigurumi (örgü oyuncaklar) bu gün yapacağımız İzmir Yemek Blog Yazarları toplantımızda Leyla ablamıza teslim edilmiş olacak.. Ama ayın 25’inden önce sizlerde bu güzel etkinliğe katılmak isterseniz bir şeyler hazırlayıp kendisine kargoyla gönderebilirsiniz. Bana yada etkinlik sayfasına mesaj atıp adres bilgilerini isteyebilirsiniz. Seve seve yardımcı olurum sizlere.. O kadar mutluyum ki bir şeyler yapabildiğim için. İnşallah bunun devamı gelecek elimden geldiğince.. Uzun bir yazı oldu ama sizlerin de böyle güzel bir etkinlikten haberiniz olsun istedim.. Desteklerinizi bekliyoruz.. Sevgiyle kalın..

Fotoğraflardakiler benim yapmaya çalıştığım berelerden ve oyuncaklardan bazıları inşallah sizlerde beğenirsiniz..

4 thoughts on “Lösev Etkinliği”

  1. Ne kadar güzel ne kadar anlmalı olmuş. Benim de sizin sayenizde haberim oldu. Ben de İzmirde yaşıyorum. Örgü konusunda bişey yapamam bilmiyorum çünkü ama başka bir şekilde faydam olur mu acaba?

    1. İlginiz için Çok teşekkür ederim Oğuz Çakır.. Bu tarz elde yapılmış oyuncaklar, bereler, yastıklar alıp göndererekte yardımcı olabilirsiniz isterseniz.. Teşekkür ederim..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir