Mim lendim Yaşasın…

Yeni tanıştığımız Sen de İncel Blogunun güzel sahibesi beni mimlemiş… Sorular benim yaşamımla ilgili.. Çok güzel sorular hazırlamış.. Ama bu benim ilk mimim.. Acemiyim.. Kendisine sorular sorarak öğrendim nasıl yapacağımı..Yardımlarına ilgisine çok teşekkür ediyorum.. İşin en güzel yanı bende istediğim arkadaşlarımı mimleyeceğim. Onlarda benim mimlediğimi söyleyecekler. Bir sürü yeni arkadaşlar tanıyacağız hep birlikte.:)) Hadi bakalım biraz da olsa beni tanımaya ne dersiniz..

Blogunuzun Adı ve Linki :  www.İzmirdenlezzetler.com


Ne kadar süredir blog yazıyorsunuz : 31 Kasım’da 1 yıl olacak.. Tam 10 ay 7 gün

Kilo problemi yaşadığınız zamanlar oldu mu : Bu son 10 sene öncesine kadar olmadı, geçirdiğimiz trafik kazasında kalça kemiğim kırıldı ve 6 ay yatağa bağlı yattım.. O aralar kilo almadım hiç ama sonrasında 3 kez bel fıtığı, boyun fıtığı ve sinir sıkışmalarım sonucunda hareketsiz dönemler yaşadım ve 88 kilolara çıktım. 2012 nin haziran ayında ani bir kararla rejime başladım. ve tam 23 kilo verdim.Rejim döneminde guatır olduğum anlaşıldı ve biraz ara verdim..  Şimdi 68 lerdeyim ve daha en az bir 10 kilom var verilecek. Ben yemek blogu yazmaya tam da bu dönem içinde karar verdim.. Bu serüvenimi daha sonra yazarım sizlere..

Formda kalmak için nasıl bir yöntem uyguluyorsunuz : Özel bir yöntemim yok. Sadece belirli bir dönem hayatımdan ekmeği, makarnayı, pilavı ve tatlıları çıkardım. Bir adım sayarım var her gün en az 5000 adım atmaya çalışıyorum. Sabah tamamlayamazsam gün içinde tekrar devam ediyorum. Yürüyüş alışkanlığı edindim..

Güzelliğinizle ilgili uyguladığınız düzenli bakım kürleri var mı :  Düzenli bir bakım yapmıyorum. Ama hiç makyaj yapmıyorum neredeyse. Cildimi her zaman temiz tutuyorum. Zeytinyağıyla yapılmış, doğal özlü sabunlar kullanıyorum..

Vazgeçemeyeceğiniz kozmetik ürünleri : Vazgeçemeyeceğim ürünler Dove markalı hep.. Saç kremleri,şampuan, şekillendirici, el kremleri, deo sticklerim… Bu markanın ürünlerinin vücuduma ve saçlarıma çok iyi geldiğini görüyor ve hissediyorum. Uzun senelerdir değiştirmedim. Makyaj yapmayı sevmediğim bana yakışmadığını düşünüyorum. O yüzden çok arada kullandığım ürünler var onlarında ne olduğu pek önemli değil benim için..

Okumaya vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.. Yemek tariflerimi paylaştığım linkler aşağıda.. Beklerim.. Sevgiler…

http://www.izmirdenlezzetler.com/

https://www.facebook.com/izmirlezzet

https://twitter.com/OyaGenc

http://www.bloglovin.com/blog/5798335

Mimlendiniz diyerek bende arkadaşlarımı seçiyorum.. Cevap verirseniz çok mutlu olurum..

Mutfağa buyrun, Emel’in Mutfağı, Ebrunun Mutfağından, Bakır Tencerem, Nursevince Lezzetler, Tatlı Sefam,

14 thoughts on “Mim lendim Yaşasın…”

    1. Çok teşekkür ederim özlemcim. Fıtıklardan ameliyat olmadım,ama hepsinde 1 ay günde 24 saat yatak tedavisi uyguladı doktorum.. . Amin.. Sevgiler..:))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir