Milföy Topları

Geçen gün oğlum geç gidince hemen yaptığım kahvaltıya yetiştirdiğim bir lezzet huzurlarınızda. Kolay ve lezzetli tarifler arayanlar için muhteşem bir lezzet.. İşte tarifim..

Malzemeler :

6 adet milföy
100 gram beyaz peynir
1/2 demet maydanoz
1 adet yumurta beyazı
susam
haşhaş tohumu
ayçekirdeği içi
kabak çekirdeği içi
Yapılışı :
Milföyleri tezgaha sıralayın, yumuşamaya bırakın. Beyaz peynir ve ince kıyılmış maydanozu karıştırın. Milföy hamurlarının her birini artı şeklinde dörde kesin. Her birinin ortasına peynirli harçtan paylaştırın. Bir kareyi elinize alın, Kenarlarından peynirin üzerine doğru katlayın. Elinizde yuvarlayın.

Önce yumurta beyazına batırın, susama, çekirdek, çiğdem yada haşhaş tohumuna batırın. Yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine sıralayın. Tüm milföyleri bu şekilde hazırlayın.

Önceden 200 derecede ısıttığınız fırında kızarana kadar pişirin. Fırından alın, ılınmasını bekleyin. Servis yapın..

26 thoughts on “Milföy Topları”

    1. çiğdem siz ayçekirdeği diyorsunuz onun içi .. Hani akşamları çıt çıt çitliyoruz..:)) ayçekirdeği içi ayıklanmış paketlerde satılıyor.Ben daha önce kuru yemişçiden pahalıya alıyordum. Bim getirmiş hazır 100 gramlık paketlerde 75 kuruş gibi bir para. görmüşsündür hatırlamıyorsundur.. Teşekkür ederim canım beğendiğine sevindim..

  1. Üç günlük dünyada eğer sağlık sıhhat sorununuz yoksa bu perhiz diyet kalori işlerine çok da kafayı takmamak lazım. Harika bir tarif teşekkür ederim..

    1. Ne kadar doğru yazmışsınız.. Ama biraz görüntü, biraz sağlık için dikkat etmemiz lazım kalorilere..:)) Teşekkürler ..Sevgiler..

  2. Ne şirin olmuş bu toplar böyle.. Denemeyi düşündüğüm bir lezzetti. Çiğdem dediniz de üniversite yıllarım geldi aklıma..Ege bölgesinde çekirdeğe çiğdem diyorlardı değil mi? Ellerinize sağlık..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir