Milföy Güller

Bu gün kahvaltıya minik güller yaptım. Bu tarifin fotoğrafını yabancı bir yemek sitesinde gördüm. Baktım bazı arkadaşlarımda denemiş. Dedim hemen yapayım :))) Bende bu gün kahvaltıya yaptım. Bu güllerin tarifi yoktu. Bende hamurla uğraşmayıp milföyle yaptım. Basit ama çok şık çok lezzetli güllerim oldu.. Yapmak isterseniz işte fotoğraflarımla tarifim…

Malzemeler :

5 adet milföy
15 dilim hindi salam

Yapılışı :

Milföyleri tezgaha sıralayın. Yumuşayınca üç parçaya kesin. Salamları ortadan ikiye kesin. Her bir milföy parçasına salamların yuvarlak kısımları dışarıda kalacak şekilde iki yarım salamı yerleştirin.

Bir tarafından rulo şeklinde sarın. daha büyük güller istiyorsanız milföyleri ikiye kesip aynı şekilde hazırlayın. Tüm milföy hamurlarını aynı şekilde hazırlayın. 15 adet küçük gül elde edeceksiniz. Yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine salamlı kısımları yukarıda kalacak şekilde aralıklı sıralayın.

Önceden 200 derecede ısıttığınız fırında kızarana kadar pişirin. Salamların rengi biraz kararıyor. Bunun başka bir yöntemini bulamadım. Fırından aldığınız güllerinizi servis tabağına sıralayın. Sıcak servis yapın…

 

14 thoughts on “Milföy Güller”

  1. Çok şık ve orijinal olmuşlar..Bence milföy hamurlu daha güzel olmuş,hamurdan çıtır,çıtır..ellerinize sağlık..sevgiler..www.nurlumutfakta.blogspot.com..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir